Kodu > Uudised > Sisu

Bio-orgaanilise väetise eelised

Dec 28, 2017

Bio-orgaanilise väetise kasutamisel on järgmised eelised:

Bioorgaaniline väetis sisaldab mitmeid kasulikke mikroorganisme, aminohappeid, peptiide, ensüüme ja mikroobseid antibiootikume. Bioorgaaniline väetis võib vähendada süsinikku ja lämmastikku, süsiniku ja lämmastiku suhe on liiga suur, mikroobide lagunemine on aeglane ja tarbib mulda efektiivses lämmastikus. Samal ajal saab inhibeerida taime patogeeni, parandada mikroobikeskkonda ja mulla füüsilist struktuuri, parandada taime enda immuunsust, parandada põllukultuuride kvaliteeti ja säilitamist takistavat toimet.

1 bio-orgaaniline väetis võrreldes keemilise väetisega:

1) bio-orgaanilise väetise toitaineelemendid on terviklikud; toitaineteelemendid ainult üks või mitu.

2) Bio-orgaaniline väetis võib mulla parandada; väetiste korrapärane kasutamine võib põhjustada pinnase tihenemist.

3) Bio-orgaaniline väetis võib parandada toote kvaliteeti; liiga palju keemilist väetist põhjustab toote halva kvaliteedi.

4) Bio-orgaaniline väetis võib parandada põllukultuuride riisosphere mikro-floora ja parandada taimekahurite resistentsust; keemiline väetis on põllukultuur mikroorganismid

Üks rühm, kõhked kahjuritele ja haigustele.

5) bio-orgaaniline väetis võib soodustada keemiliste väetiste kasutamist, parandada väetiste kasutamist; väetis võib kergesti põhjustada fikseeritud toitaineid

Kadunud

2 bioloogilist orgaanilist väetist ja rafineeritud orgaanilist väetist võrreldes:

Rafineeritud orgaaniline väetis on kuivatatud loomasõnnik, purustatud pakendid orgaanilise väetise müügiks.

1) täiesti lagunenud bioloogiline orgaaniline väetis, mitte põlevad juured, mitte mädanenud seemikud; küpsetamata rafineeritud orgaaniline väetis, laguneb otseselt pinnas, põhjustab põletavate seemikute nähtust.

2) Bio-orgaaniline väetis laguneb kõrgel temperatuuril, tapetakse kõige patogeene ja mune, kahjurite ja haiguste vähendamine; rafineeritud orgaaniline väetis ilma lagunemiseta põhjustab pinnasesse lagunevate maa-aluste kahjurite tekkimist.

3) Bio-orgaaniline väetis lisab kasvu baktereid, mis on tingitud taimestiku okupeerivast mõjust, vähendab haiguste esinemist; rafineeritud orgaaniline väetis kõrge temperatuuriga kuivatamise tõttu, tappes kõik mikroorganismid sees.

4) bio-orgaanilise väetise kõrge toitainesisaldus; rafineeritud orgaaniline väetis kõrgtehnoloogilise töötlemise tõttu, mis toob kaasa toitainekaotuse.

5) bio-orgaanilise väetise deodorant, kerge lõhn, peaaegu mitte lõhn; rafineeritud orgaaniline väetis ilma deodoriseerimiseta, lõhnade taastekke.

3 bioloogiline orgaaniline väetis ja sõnniku erinevus:

1) Bioloogiline orgaaniline väetis täielikult lagunenud, munade suremus oli 95% või rohkem; lihtne sõnniku hunnik, munarakkus on madal.

2) bio-orgaaniline väetis lõhnatu; sõnnik haiseb.

3) bio-orgaanilise väetise mugav ja ühtlane kasutamine, kasvatamine väetise kasutamisega ei ole mugav, väetiste ebaühtlane kasutamine.

4 bio-orgaaniline väetis ja bioloogilise väetise erinevus:

1) Bio-orgaaniline väetis on odav, umbes 1000 jüaani tonni kohta; bioväetis on kallis kümneid tuhandeid tonni kohta.

2) Bio-orgaaniline väetis sisaldab funktsionaalseid baktereid ja orgaanilisi aineid, mis võivad mulla parandada ja fikseeritud toitainete vabanemist pinnases. Bioloogiline väetis sisaldab ainult funktsionaalseid baktereid ja soodustab fikseeritud väetiste kasutamist mullas funktsionaalsete bakterite kaudu.

3) Bioloogilise orgaanilise väetise orgaaniline aine on iseenesest funktsionaalsete bakterite elukeskkond, mida on pärast pinnale kandmist lihtne ellu jääda. Bioloogilise väetise funktsionaalsed bakterid ei pruugi mullakeskkonnale sobida.