Kodu > Uudised > Sisu

Väike uusaasta

Feb 08, 2018

Väike uusaasta (hiina keel: Xiaonian), tavaliselt nädal enne Lunar New Year, seda tuntakse ka köögi Festivali Jumalana, mis on jumalus, kes jälgib iga leibkonna moraalset iseloomu.

Siin on kuus asja, mida peaksite teadma väikeluust, mis on veel üks märge kevadise alguse kohta. 小年夜.jpg

1. Pakkuda ohverdusi Köök Jumalale

Ühe kõige uusima aasta traditsiooni järgi on köögi Jumala paberipildi põletamine, saates jumala vaimu Taevale, et anda ülevaade pere käitumisest viimase aasta jooksul. Köögi Jumalat tervitatakse seejärel koju, pakkudes talle uut paberit kujutise peale. Sellest vaatepunktist lähtudes jälgib köök Jumal leibkonda veel üheks aastaks.


Enamik pakkumisi on erinevate sortide kompvekid. Arvatakse, et see pitseb köögi Jumala suu ja julgustab teda rääkima ainult perekonnale headest asjadest, kui ta tõuseb taevasse oma raporti koostamiseks.


2. Maja puhastamine

Laba festivali, viimase kuu kuu kaheksandal päeval ja väikesel uusaastal toimub kahekümne kolmandal päeval kogu Hiina perekonnad põhjalikku maja puhastamist, purustades vana, valmistudes uueks aastaks.


Hiina rahvustevaheliste veendumuste kohaselt peavad kummitused ja jumalad eelmise kuu jooksul valima Taevasse naasmiseks või Maa peal hoidmiseks. Usutakse, et kummituste ja jumtide õigeaegse lahkumise tagamiseks peavad inimesed hoolikalt puhastama nii oma isikud kui ka oma eluruume, kuni iga viimase sahtu ja kappi.


3. Sööge Guandongi kommid

Guandongi kommid, kleepuv ravitsükkel, mis on valmistatud glutelisest hirsust ja idanenud nisust, on traditsiooniline suupiste, mida Hiina inimesed söövad köögi festivalil.

4. Asetage paberitükid aknadesse

Uues Aasas vanad eelmise kevade festivali vanad kapslid ja paberilõikmised kaovad ning uued akna dekoratsioonid, uusaasta plakatid ja soodsad teenetemärgid kleebitakse üles.

5. Vann ja juuksed lõigatud


Nagu vana Hiina sõnum ütleb, kas nad on rikas või vaesed, on inimestel enne Spring Festivali sageli allahindlust. Vanni ja juukselõikuse tegemine on sageli väike uusaasta.

6. Kevadpühade ettevalmistused

Inimesed hakkavad alates Little New Year'ist alustama kevadise festivali jaoks vajalikke sätteid. Kõik, mis on vajalik esivanematele pakkumiste tegemiseks, külalistele meelelahutuseks ja pika puhkuse toitmiseks, tuleb eelnevalt osta.