Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhape on loodus

Oct 11, 2017

Humiinhape on amorfsete makromolekulaarsete ühendite segu, mis sisaldavad benseenituume, Humic Acid-karboksüülrühmi ja fenoolrühmi, mis koguneb mitme mikroobide lagunemise, transformatsiooni ja geokeemia protsesside abil. Võib saada turbast, ligniidist, kivisöest või mõnest pinnasest. Humiinhape on must või pruun kolloidne materjal, on suur rühm polütsükliliste kondenseerunud orgaaniliste ühendite, Humic Acid selliste ainete, mis suurendavad mulla viljakust ja parandavad mulla struktuuri on hea mõju.

Kui pinnas on ainult väike liiv ja vesi, siis on liiv kergesti lagunev. Humiinhape on liim, mis ei lagune liiva. Kui liivale süstitakse vett, siis Humic Acid kas temperatuur tõuseb, vesi kiiresti aurustub; või vesi kiiresti soojasub. Kuid kui liivast ja veest lisatakse humilist hapet, siis ühelt poolt väheneb vee aurumine ja teiselt poolt vähendab niiskuse kaotus, eriti vesimolekulid, mis on humiinhappega sügavalt ühilduvad. Kui sama kogus liiva ja humaanhappe segu, võib segu mitte ainult neelata rohkem vett ja vett ei ole kerge kaotada. Humiinhape võib muuta pinnase teatud toetusjõu moodustamiseks, hüumedhappe kasvatamise toetuseks. Seega on humiinhape mullavere säilitusaine.

Humiinhape omab tugevat kelaativat võime kaseerida peaaegu kõiki taimekasvamiseks vajalikke toitaineid. Näiteks mullas on palju karbonaatioone. Karbonaatioonide jaoks on kergesti soovitav tõsta taimekasvuks vajalikke kaltsiumiioone. Kaltsiumi karbonaadi moodustumine, kuid kui humaanhappe olukord ei ole sama, humaanhape on kindlalt lukustatud kaltsiumioonide jaoks, et seda vältida ja karbonüaanioonid puutuda kokku, nii et kaltsium ioone ei määrata, Humic acid-free kaltsiumioonid Kas taime imendumine suurendab taimekasvamiseks vajaliku kaltsiumi. Samamoodi on ka muid toitaineid, nagu näiteks magneesiumtsink.

Viimastel aastatel on ülemäärane põllumaade väetiste kasutamine, muld ei hapestumine on soolamine. Happe, mis toetub leelise neutraliseerimisele, leelistab happele kondenseerumisel. Keemilistes katsetes on olemas ainete klass, mida nimetatakse "pH-puhvriks", puhvriks nii happe olemus kui ka hüumedhape ja aluse olemus. Kui hape lisatakse puhvrisse, siis puhver, mis mängib oma leelist ja happe mõju, nii et hapestumine muutub väga aeglaseks. Humiinhape on selline puhver. Tegelikult on happelises muldes olevad humaanhapete omadused head omadused, võti on see, et see võib katalüütida mürgiseid alumiiniumiioone. Eksperimentaalsed andmed näitavad, et happelise pinnase alumiiniumi sisaldus ülemäärases huumhappes võib olla ümbritsetud alumiiniumioonidega, nii et alumiinium ja taimekontakt, Humic Acid samal põhjusel on raskemetallid nagu plii ja kaadmium, humiinhape, nii et selle ainulaadne olemus Hakka mulla vastumürk.