Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhappe struktuurifunktsioon

Aug 17, 2017

Üks, mida nimetatakse humiinhappeks

Humiinhape on looduslike orgaaniliste makromolekulaarsete ühendite segu. Looduslikult laialt esinev humiinhappe osakaal pinnases on suurim, mullahümehape on füüsikalis-keemiline heterogeenne kompleksne molekulmass polüdispersne, segu on valmistatud looduslikust, suure molekulmassist, kollase-mustani, amorfse, kolloidse, rasvhappega ja aromaatne orgaaniline polüelektrolüütiline koostis, ei saa kasutada üht keemilist struktuuri.

Teiseks, kust on humaanhape pärit?

1, moodustunud mullhümehape, mis mikroorganismide toimel peamiselt taimed moodustavad spetsiifilise makromolekulaarsete orgaaniliste ühendite segu klassi.

2, kivisüsi humiinhape on taimede mikroobide lagunemine ja ümberkujundamine, aga ka pärast pikaajalisi geoloogilisi ja keemilisi mõjusid ning makromolekulaarsete orgaaniliste ühendite segu moodustumist.

Kolmandaks, humiinhappe struktuur ja funktsioon

1, struktuur

Humiinhape on mingi looduslik orgaaniline nõrk hape, mis koosneb fulvhappest, mustest fenoksiidist ja pruunist happe kolmest osast.

2, elementide koostis

Humiinhappes sisalduv kivisüsi humaanhape ja pinnase orgaaniline aine omab sarnast struktuuri ja olemust humaanhappe süsiniku, vesiniku ja hapniku põhielementidel, lisaks mitmesugustele funktsionaalrühmadele on väike kogus lämmastikku ja väävlit.

3, humiinhappe roll

Enamik mulla orgaanilistest ainetest on humiinhape, söövitavas happes sisalduv humaanhape on peamine keha ja selle kombinatsioon metalliioonidega, on humiinhape orgaanilise aine kõige aktiivsem ja kõige tõhusam osa.

(1) humiinhappe otsene toime

Edendada taimede kasvu ja suurendada saagikust.

(2) kaudne mõju

Füüsiline roll

A. Mullastruktuuri parandamine. B. Mulla pragunemise ja erosiooni vältimine. C. suurendab pinnavee kandevõimet, parandab külmakindlust. D. muudab mulla värvi tumedaks, soodustab päikeseenergia neeldumist. ② keemiline mõju. A. Reguleerige pinnase pH. B. Toitainete ja vee taimede imendumise parandamine ja optimeerimine. C. suurendada mulla puhvermahu. D. Leeliselistes tingimustes on looduslik kelaativ aine (kaleeritud metalliioonidega, soodustab taimede imendumist). E. Rikas taime kasvu jaoks vajalike orgaaniliste ainete ja mineraalainetega. F. Parandage orgaaniliste väetiste lahustuvust ja vähendage väetise kaotust. G. Toitainete element muudetakse taime hõlpsaks absorbeerituks. H. võib tugevdada taimede lämmastiku imendumist, vähendada fosfori fikseerimist, võib tungida mulla lämmastikku ja fosforit ning teisi elemente, kaitstavat kasti, mis ladustatakse mulda, ja võib kiirendada toitainete protsessi taime kehasse, parandada anorgaanilise väetise kasutamist Seetõttu on humiinhape taimsete toitainete elementide ja füsioloogiliste toimeainete "reserve".

③ bioloogilised mõjud

A. Stimuleerida kasulike mikroorganismide kasvu ja paljunemist mullas. B. parandada looduslike taimehaiguste resistentsust, kahjurite tõrjet.

Neljandaks, levinumad humaanhappe liigid ja omadused

Praegu on väetisena tavaliselt kasutatav humiinhape jagatud ligniidhuminahappeks, kivisöe humiinhappeks, turbaks (rohumaa humiinhape).

1, ligniithumiinhape on söe (diageneesi) toodete teine ​​etapp, kibeda söefaasil ei ole humiinhapet, ligniidi humiinhapet üldsisaldusena 1-85%, pruunsöetööstuse pruuni välimuse, must, vastavalt sügavusele saab jagada

(1) mulla ligniit: kivisöe moodustumine on madala süsinikusisaldusega, humiinhappe sisaldus on suurem, tavaliselt üle 40%.

(2) helepruun söe: sügavam kivisüsi, süsinikusisaldus on suurem, humiinhappe sisaldus on madal, tavaliselt 1-10%.

(3) tihe ligniit: vahemikus (1) kuni (2) üldise humiinhappe sisalduse vahel kuni umbes 30%.

2 ilmnes kivisüsi humiinhape, mis paljundas kivisütt, üldtuntud kui Johnson. Ligniidi, bituumenkivisöe, antratsiidi, õhu, päikesepaiste, vihma ja lume, liiva, külmutatud ja muu infiltratsioonikäsitsuse ning toote moodustumisega kokkupuutumine laminaadipinnaga on tavaliselt lähedal või sellega kokkupuutuv. Selles protsessis toodetud humiinhape on humaanhappe humiinhape, tuntud ka kui looduslik regenereeritud humiinhape, hüsihappe sisaldus ilmastikuga söes kõikub oluliselt, ulatudes 5-80% -ni.

3, turvas (turvas, turvas jms) humiinhape

Turvas on söe moodustumise algusjärgus, mida tuntakse ka turbana, Hiina turbomümeerhappe sisaldus 20-40%. Orgaanilistest ainetest pärinev kääritamine ei lagune taimejäätmete ja humaanhappe koostise poolt, Hiina turbomümeerhappe sisaldus on 20-40%.

Viiendaks, humilise happelise väetise arenguväljavaated

1, kogu rohelise toidu protsess, kvaliteedikontrolli tehnoloogia süsteem, tervik on jõudnud ELile, Ameerika Ühendriikidesse, Jaapanisse ja teistesse arenenud riikidesse, toidu kvaliteedi ja ohutusstandardid, on olnud rahvusvahelistel standarditel, aga kuidas toota toitu ohutult , põhiprobleem seisneb selles, kuidas ületada ja vältida mulla saastamise probleemi. Vżetamise seisukohalt peame järgima orgaaniliste ja anorgaaniliste väetiste kombinatsiooni, on humiinhappeväetiste kasutamine ainus valik, humiinhape ja väetis saab kombineerida, et saavutada 1 +1> 2 integreeritud efekti.