Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhappe materjali koostis

Jul 03, 2017

Humiinhapet (Humiinhape, lühendatult HA) peetakse tavaliselt aromaatse struktuuri rühma, sarnaste amorfsete happeliste ainete segu olemust. Humiinhape on omamoodi looduslik orgaaniline makromolekuli polümeer, mis lagundatakse ja sünteesitakse mikroorganismide ja geokeemilise toimega. Humiinhape See koosneb peamiselt süsinikust, vesinikust, hapnikust, lämmastikust, fosforist, väävlist ja muudest elementidest. Kompositsioon sisaldab lisaks ka väikest kogust kaltsiumi, magneesiumi, rauda, ​​räni ja muid elemente. Molekulaarstruktuur on väga keerukas, mille põhikoor on aromaatse südamikuga, millel on mitmesugused funktsionaalsed rühmad, peamiselt hüdroksüül, hüdroksüülfenool, hüumedhappekinoon, alkoholhüdroksüül, mitte-kinooni süsinik, metoksü jne. Humiinhapet nimetatakse sageli humiinhappeks, samuti fulvohappest (foneetilist fulviumhapet).

Humiinhape on pruunistunud lahtist pulbrit, hüumedhape lahustub tugeva leeliselise ja etüleendiamiini ja teiste lämmastikku sisaldavate polaarsete orgaaniliste lahustitega. Vees ja leeliselises, happelises lahuses ja etanoolis ja muudes orgaanilistes lahustites lahustuv fülviinhape. Humiinhape omab kolloidse keemia, pindaktiivsuse, nõrga happelisuse ja happeliste funktsionaalrühmade omadusi, ioonivahetust, keerulist kelaativust, redoksi, keemilist stabiilsust, hüumedhappe fotodegradatsiooni, keemilist modifitseerimist ja nii edasi, aga ka bioloogilist aktiivsust.

Humiinhappeid leidub laialdaselt pinnases, söel, vees ja muus looduskeskkonnas. Looduslik humiinhape võib jagada mullahümehappeks, kivisüsi humaanhappeks, veehümehappeks ja nii edasi. Humiinhape Humiinhappel on eriline funktsioon, liiv kontrolli, mulla parandamine, linna reovee käitlemine, ökoloogiline põllumajandus ehitus, roheline põllumajanduslik tootmine, uimastite ja tervishoiu toodete arendamine ja seega oma unikaalset rolli. Humiinhapete keskkonda ümbritsevas keskkonnas on bioloogiline ja inimeste tervis kaitsva toime tõttu, Humic Acid, kuid on teatud mürgisus ja patogeensed tegurid, tuleb ratsionaalselt kasutada. Praegu on puuviljatööstuses põhitoodete väljatöötamine väetis, pestitsiidid, vee säilitamise vahend.

Ülemaailmses väetisetööstuses, eriti väetisetööstuse vajaduste täiustamisel, on humiinhape kui oluline orgaaniline tooraine ja roheline väetis, Humic Acid oma arengut üha rohkem tähelepanu puuviljatööstuses. Praegu on hõimhappeväetise turul ringlussevõetud tahked, vedelad kaks kategooriat.

Humikhappeväetis võib suurendada majanduskultuure 15-30% võrra, parandades samas oluliselt põllumajandustoodete kvaliteeti. Vähendage teatavate raskmetallide, nitraatide, nitritite, pestitsiidide jääkide ja muude kahjulike ainete sisaldust. Humiinhappeväetise puuvilja kasutamine, Humic Acid võib parandada puuviljade kvaliteeti, puuviljas lahustuvate tahkete ainete sisaldust saab suurendada 1-2%, raske värv on hea, tugev maitse, Humic Acid puu suur. Humiinhappes puuviljaseemne väetisena on peamiselt järgmised funktsioonid:

① suurendada mulla toitumist. Humiinhape pinnasesse adsorbeerides, komplekteerides, kelaatimine, ioonvahetuse ja muude mõjude abil või kaudselt aktivatsiooni kaudu või nii, et mulla ensüümid, Humic Acid toitainete rikastamise võime, võivad kaitsta ja säilitada toitaineid. See mängib olulist rolli lämmastiku allikate moodustamisel, lämmastiku fikseerimisel atmosfääris, mittelahustuva fosfori ja kaaliumi lahustumise soodustamiseks, erinevate toitainete elementide kadumise vähendamiseks ning mitmesuguste kivimite või mineraalide anorgaaniliste komponentide moodustumise soodustamiseks. Lahustatakse järk-järgult.

② parandada mulla füüsilist struktuuri. Humiinhape Humiinhappe geelistuvad omadused põhjustavad mullaosakesi omavahel sidemeid, moodustades stabiilseid agregaate, mis soodustavad pinnase agregaatide moodustumist. Humiinhape võib muuta mulla värvuse sügavamaks, soodustab päikesekiirguse imendumist maapinna temperatuuri parandamiseks.

③ parandada mulla niiskusesisaldust. Humiinhape Humiinhape võib suurendada pinnavee kandevõimet 5-10 korda.

④ paranenud muld. Humiinhappe struktuur on nõrk happe-leelisüsteem, mulla happelisus ja leeliselisus on võimeline kohandama ja puhverma, kuid parandab ka müaatiooni vahetusvõimet, vähendab mulla soolasisaldust.

⑤ soodustada mulla mikroobset aktiivsust. Humiinhape Mulla mikroobide tegevuseks peamise energiaallika saamiseks parandage mulla mikroobirühmi, mis sobivad kasulike bakterite kasvatamiseks ja paljunemiseks.

⑥ vähendada mulla saastumist. Humiinhape Mulla saasteained puhvri, sumbumisega. Humiinhape, mis võib pärssida nitrifitseerivate bakterite aktiivsust ja denitrifitseerivaid baktereid pinnases ja vähendada ammooniumlämmastiku muutmist nitraatlämmastikku. Ja väikeses koguses raskmetallide moodustumine mullas on raske sisaldada makromolekulaarseid kelaate, vähendades raskmetallide reostust.