Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhappe funktsioon ja funktsioon

Oct 26, 2017

Humiinhape on looduslike orgaaniliste makromolekulaarsete ühendite segu. Looduslikult laialt esinev humiinhappe osakaal pinnases on suurim, mullahümehape on füsikokeemiline heterogeenne kompleksne molekulmassi segu, mis on polüdispersne, segu on looduslik, kõrge molekulmassiga, kollane kuni must, amorfne, kolloidne, rasvhape ja aromaatne orgaaniline polüelektrolüütiline koostis ei saa kasutada üht keemilist struktuuri.

Kust humaanhape pärineb?

1, moodustunud mullhümehape, mis mikroorganismide toimel peamiselt taimed moodustavad spetsiifilise makromolekuli orgaaniliste ühendite segu klassi.

2, kivisüsi humiinhape on taimede mikroobide lagunemine ja ümberkujundamine, aga ka pärast pikaajalisi geoloogilisi ja keemilisi mõjusid ning makromolekulaarsete orgaaniliste ühendite segu moodustumist.

Humiinhappe struktuurifunktsioon ja funktsioon

1, struktuur

Humiinhape on klassikaline looduslik orgaaniline nõrk hape, mis koosneb fulvhappest, mustvast fulvhappest ja pruuni happe kolmest osast.

2, elementide koostis

Humiinhappes sisalduv kivisüsi humaanhape ja pinnase orgaaniline aine omab sarnast struktuuri ja olemust humaanhappe süsiniku, vesiniku ja hapniku põhielementidel, lisaks mitmesugustele funktsionaalrühmadele on väike kogus lämmastikku ja väävlit.

3, humiinhappe roll

Mulla orgaaniline aine on üldjuhul kõrgemal humilistest hapetest, söövitavas happes sisalduv humaanhape on peamine keha ja selle kombinatsioon metalliioonidega, on humiinhape orgaanilise aine kõige aktiivsem ja kõige tõhusam osa.

(1) humiinhappe otsene toime

Edendada taimede kasvu ja suurendada saagikust.

(2) kaudne mõju

Füüsiline roll

A. Mullastruktuuri parandamine. B. Mulla pragunemise ja erosiooni vältimine. C. suurendab pinnavee kandevõimet, parandab külmakindlust. D. muudab mulla värvi tumedaks, soodustab päikeseenergia neeldumist.

② keemiline mõju. A. Reguleerige pinnase pH. B. Toitainete ja vee taimede imendumise parandamine ja optimeerimine. C. suurendada mulla puhvermahu. D. Leeliselistes tingimustes on looduslik kelaativ aine (kaleeritud metalliioonidega, soodustab taimede imendumist). E. Rikas taime kasvu jaoks vajalike orgaaniliste ainete ja mineraalainetega. F. Parandage orgaaniliste väetiste lahustuvust ja vähendage väetise kaotust. G. Toitainete element muudetakse taime hõlpsaks absorbeerituks. H. võib tugevdada taimede lämmastiku imendumist, vähendada fosfori immobiliseerimist, lagundada mulda lämmastikku, fosforit ja kaaliumi ning muid elemente, kaitsta kasti, mis ladustatakse mulda, ja võib kiirendada toitainete protsessi taime kehasse, parandada anorgaanilise väetise kasutamine Seetõttu on humiinhape taimsete toitainete elementide ja füsioloogiliste toimeainete "reserv".

③ bioloogilised mõjud

A. stimuleerivad kasulike mikroobide kasvu ja paljunemist mullas. B. parandada looduslike taimehaiguste resistentsust, kahjurite tõrjet.

Neljandaks, levinumad humaanhappe liigid ja omadused

Praegu on väetisena tavaliselt kasutatav humiinhape jagatud ligniidhuminahappeks, kivisöe humiinhappeks, turbaks (rohumaa humiinhape).

1, ligniithumiinhape on kivisöe (diageneetiliste) toodete teine ​​etapp, kibeda söefaasil ei ole humiinhapet, ligniidi humiinhapet üldsisaldusena 1-85%, pruun pruunist pruuni välimust, Must, vastavalt sügavusele saab jagada

(1) mulla ligniit: kivisöe moodustumine on madala süsinikusisaldusega, humiinhappe sisaldus on suurem, tavaliselt üle 40%.

(2) helepruun söe: sügavam kivisüsi, süsinikusisaldus on suurem, humiinhappe sisaldus on madal, tavaliselt 1-10%.

(3) tihe ligniit: vahemikus (1) kuni (2) üldise humiinhappe sisalduse vahel kuni umbes 30%.

2 ilmnes kivisüsi humiinhape, mis paljundas kivisütt, üldtuntud kui Johnson. Üldiselt ligniidi, bituumenkivisöe, antratsiidi, õhu, päikesepaiste, vihma ja lumi, liiva, külmutatud ja muu ilmastiku infiltreerimise ning toote moodustumisega kokkupuutumine või kokkupuude sellega. Selles protsessis toodetud humahhape on kivisüsihmhappega, mida nimetatakse ka looduslikuks regenereeritud humiinhappeks, huumikas sisaldus kivisöetuses, mis kõigub 5-80% ulatuses.

3, turvas (turvas, turvas jms) humiinhape

Turvas on söe moodustumise algusjärgus, mida tuntakse ka turbana, Hiina turbomümeerhappe sisaldus 20-40%. Orgaanilistest ainetest pärinev kääritamine ei lagune taimejäätmete ja humaanhappe koostise poolt, Hiina turbomümeerhappe sisaldus on 20-40%.