Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhappe vee aurustamine

Sep 22, 2017

Kui pinnas on ainult väike liiv ja vesi, siis on liiv kergesti lagunev. Humiinhape on liim, mis ei lagune liiva. Kui liivale süstitakse vett, siis Humic Acid kas temperatuur tõuseb, vesi kiiresti aurustub; või vesi kiiresti soojasub. Kuid kui liivast ja veest lisatakse humilist hapet, siis ühelt poolt väheneb vee aurumine ja teiselt poolt vähendab niiskuse kaotus, eriti vesimolekulid, mis on humiinhappega sügavalt ühilduvad. Kui sama kogus liimaine ja humaanhappe segu, Humic Acid segu ei saa mitte ainult imada rohkem vett ja vett ei ole kerge kaotada. Humiinhape võib muuta pinnase teatud toetusjõu moodustamiseks, toetamaks põllukultuuride kasvu. Seega on humiinhape mullavere säilitusaine.

Humiinhape omab tugevat kelaativat võime kaseerida peaaegu kõiki taimekasvamiseks vajalikke toitaineid. Näiteks mullas on palju karbonaatioone. Taimekasvamiseks vajalike kaltsiumiioonide kergendamine kergesti ioonide abil. Kaltsiumi karbonaadi moodustumine, Humic Acid, kuid kui humaanhappe olukord ei ole sama, Humic Acid Humiinhape on kindlalt lukustatud kaltsiumioonide selle vältimiseks ja karbonaatioonide kontakti, nii et kaltsiumi ioone ei määrata, vaba kaltsiumioonid Kas taimede imendumine suurendab taimekasvamiseks vajaliku kaltsiumi. Samamoodi on ka muid toitaineid, nagu näiteks magneesiumtsink.

Viimastel aastatel on ülemäärane põllumaade väetiste kasutamine, muld ei hapestumine on soolamine. Happe, mis toetub leelise neutraliseerimisele, leelistab happele kondenseerumisel. Keemilistes katsetes on olemas ainete klass, mida nimetatakse "pH-puhvriks", Humic Acid puhvriks, nii happe olemus kui ka aluse olemus. Kui hape lisatakse puhvrisse, siis puhver, mis mängib oma leelist ja happe mõju, nii et hapestumine muutub väga aeglaseks. Humiinhape on selline puhver. Tegelikult on happelises muldes sisalduvad humaanhapete omadused head, Humic Acid võti on see, et see võib kelaatimiseks mürgiseid alumiiniumi ioone. Eksperimentaalsed andmed näitavad, et happelise pinnase alumiiniumi sisaldus ülemäärases huumhappes võib olla ümbritsetud alumiiniumioonidega, nii et alumiinium ja taimekontakt, Humic Acid samal põhjusel on raskemetallid nagu plii ja kaadmium, humiinhape, nii et selle ainulaadne olemus Hakka mulla vastumürk.