Kodu > Uudised > Sisu

Humiinhappe põhiteadmised

Sep 11, 2017

1. Humehape on looduslike orgaaniliste makromolekulaarsete ühendite segu. Looduslikult laialt esinev humiinhappe osakaal pinnases on suurim, mullahümehape on füsikokeemiline heterogeenne kompleksne molekulmassi segu, mis on polüdispersne, segu on looduslik, kõrge molekulmassiga, kollane kuni must, amorfne, kolloidne, rasvhape ja aromaatne orgaaniline polüelektrolüütiline koostis ei saa kasutada üht keemilist struktuuri.

Teiseks, kust on humaanhape pärit?

1, moodustunud mullhümehape, mis mikroorganismide toimel peamiselt taimed moodustavad spetsiifilise makromolekuli orgaaniliste ühendite segu klassi.

2, kivisüsi humiinhape on taimede mikroobide lagunemine ja ümberkujundamine, aga ka pärast pikaajalisi geoloogilisi ja keemilisi mõjusid ning makromolekulaarsete orgaaniliste ühendite segu moodustumist.

Kolmandaks, humiinhappe struktuur ja funktsioon

1, struktuur

Humiinhape on klassikaline looduslik orgaaniline nõrk hape, mis koosneb fulvhappest, mustvast fulvhappest ja pruuni happe kolmest osast.

2, elementide koostis

Humiinhappes sisalduv kivisüsi humaanhape ja pinnase orgaaniline aine omab sarnast struktuuri ja olemust humaanhappe süsiniku, vesiniku ja hapniku põhielementidel, lisaks mitmesugustele funktsionaalrühmadele on väike kogus lämmastikku ja väävlit.

3, humiinhappe roll

Mulla orgaaniline aine on üldjuhul kõrgemal humilistest hapetest, söövitavas happes sisalduv humaanhape on peamine keha ja selle kombinatsioon metalliioonidega, on humiinhape orgaanilise aine kõige aktiivsem ja kõige tõhusam osa.

(1) humiinhappe otsene toime

Edendada taimede kasvu ja suurendada saagikust.

(2) kaudne mõju

Füüsiline roll

A. Mullastruktuuri parandamine. B. Mulla pragunemise ja erosiooni vältimine. C. suurendab pinnavee kandevõimet, parandab külmakindlust. D. muudab mulla värvi tumedaks, soodustab päikeseenergia neeldumist. ② keemiline mõju. A. Reguleerige pinnase pH. B. Toitainete ja vee taimede imendumise parandamine ja optimeerimine. C. suurendada mulla puhvermahu. D. Leeliselistes tingimustes on looduslik kelaativ aine (kaleeritud metalliioonidega, soodustab taimede imendumist). E. Rikas taime kasvu jaoks vajalike orgaaniliste ainete ja mineraalainetega. F. Parandage orgaaniliste väetiste lahustuvust ja vähendage väetise kaotust. G. Toitainete element muudetakse taime hõlpsaks absorbeerituks. H. võib tugevdada taimede lämmastiku imendumist, vähendada fosfori immobiliseerimist, lagundada mulda lämmastikku, fosforit ja kaaliumi ning muid elemente, kaitsta kasti, mis ladustatakse mulda, ja võib kiirendada toitainete protsessi taime kehasse, parandada anorgaanilise väetise kasutamine Seetõttu on humiinhape taimsete toitainete elementide ja füsioloogiliste toimeainete "reserv".

③ bioloogilised mõjud

A. stimuleerivad kasulike mikroobide kasvu ja paljunemist mullas. B. parandada looduslike taimehaiguste resistentsust, kahjurite tõrjet.

Neljandaks, levinumad humaanhappe liigid ja omadused

Praegu on väetisena tavaliselt kasutatav humiinhape jagatud ligniidhuminahappeks, kivisöe humiinhappeks, turbaks (rohumaa humiinhape).

1, ligniithumiinhape on kivisöe (diageneetiliste) toodete teine ​​etapp, kibeda söefaasil ei ole humiinhapet, ligniidi humiinhapet üldsisaldusena 1-85%, pruun pruunist pruuni välimust, Must, vastavalt sügavusele saab jagada

(1) mulla ligniit: kivisöe moodustumine on madala süsinikusisaldusega, humiinhappe sisaldus on suurem, tavaliselt üle 40%.

(2) helepruun söe: sügavam kivisüsi, süsinikusisaldus on suurem, humiinhappe sisaldus on madal, tavaliselt 1-10%.

(3) tihe ligniit: vahemikus (1) kuni (2) üldise humiinhappe sisalduse vahel kuni umbes 30%.

2 ilmnes kivisüsi humiinhape, mis paljundas kivisütt, üldtuntud kui Johnson. Üldiselt ligniidi, bituumenkivisöe, antratsiidi, õhu, päikesepaiste, vihma ja lumi, liiva, külmutatud ja muu ilmastiku infiltreerimise ning toote moodustumisega kokkupuutumine või kokkupuude sellega. Selles protsessis toodetud humiinhape on kivisüsihmhappega, mida nimetatakse ka looduslikuks regenereerunud humiinhappeks, huumikas sisaldus kivisöes söes, mis kõikub oluliselt 5-80%.

3, turvas (turvas, turvas jms) humiinhape

Turvas on söe moodustumise algusjärgus, mida tuntakse ka turbana, Hiina turbomümeerhappe sisaldus 20-40%. Orgaanilistest ainetest pärinev kääritamine ei lagune taimejäätmete ja humaanhappe koostise poolt, Hiina turbomümeerhappe sisaldus on 20-40%.

Viiendaks, humilise happelise väetise arenguväljavaated

1, kogu rohelise toidu protsess, kvaliteedikontrolli tehnoloogia süsteem, kogu jõudnud EL, Ameerika Ühendriigid, Jaapan ja teised arenenud riigid, toidu kvaliteedi ja ohutusstandardid, on olnud rahvusvahelistes standardites, kuid kuidas toota rohelist ja ohutut toit on põhiline probleem selle üle, kuidas ületada ja vältida mulla saastamise probleemi. Vżetamise seisukohalt peame järgima orgaaniliste ja anorgaaniliste väetiste kombinatsiooni, on humiinhappeväetiste kasutamine ainus valik, humiinhape ja väetise võib kombineerida, et saavutada 1 +1> 2 integreeritud efekti.

2 on suur hulk uuringuid näidanud, et humaanhape on anorgaaniliste väetiste sõber, lämmastikväetis on aeglase vabanemisega aine ja stabilisaator, fosfaatväetise sünergist, kaaliumisisaldust soodustava ainega on reguleerija ja kelaativate ainete mikroelemendid, Acid on märkimisväärne sünergistlik mõju väetisele on maailma Everesti väetis.

3, humilis-happeliste väetiste arendamise tulevik suund on: intelligentne, professionaalne, komposiit, pikaajaline, granuleeritud ja piirkondlik loll rasva.

On näha, et humaanhappeväetiste arendamine ja rakendamine on laialdased väljavaated. Põllumajanduses kasutatavate väetiste keskkonnasäästlikumaks muutmiseks, et edendada ja edendada roheliste põllumajandustoodete tootmist ja arengut, võib kasutada ainult humilis-happelisi väetisi.

Esiteks, anorgaaniliste väetiste ja pestitsiidide kahjutustamise ja parandamise meetmete ülemäärane kasutamine suurenes kümnenditel Hiina väetiste tarbimisest 10 korda, kuid toiduainete tootmine kasvas ainult 1 korda, mis näitab, et väetis on märkimisväärselt ülemääraselt kasutusel, kui praegune keemiliste pestitsiidide kasutamine , 50 aastat hiljem on Hiinas ühe kolmandiku haritavast maast viljatu maad, ekspertide sõnul hinnangul, et maailm, vastavalt praegusele saastetasemele, ei võta 30 aastat, on Maal raske leida puhast pinnast.

1, et edendada arenenud ja praktilisi tehnoloogiaid, pestitsiidide ratsionaalset kasutamist, väetisi.

2, et viia läbi bioloogilisi pestitsiide, edendada looduslike vaenlaste haiguste ennetamist ja ravi, kahjuritehnoloogia.

3, et julgustada põllumajandustootjaid kasutama põllumajandusloomade sõnnikut

4, rohelise toidu, mahepõllumajandusliku toidu arendamine.

5, et suunata pestitsiidide kasutamist pestitsiidide standardite kasutamise vähendamiseks ja vähendada järk-järgult keemiliste väetiste, pestitsiidide hulka. See on oluline ja kiireloomuline ülesanne - põllumajandusuuringute ja -tehnoloogia revolutsiooni soovitamine. On vaja planeerida ja juurutada nii kiiresti kui võimalik, tugevdada juhiseid ja pöörata sellele tähelepanu pöörama.

Juhtivuunised selgitavad täielikult, et orgaaniline väetis peab olema rohkem, rangelt kontrollitav väetise kogus on hädavajalik kiireloomuline ülesanne. The

Teiseks, humaanhappe väetise spetsiifiline toime

Humiinhape on orgaaniline väetis, millel on kõrgeim orgaanilise aine sisaldus ja parim mõju. See on mulda parandav aine ja keemilise väetise aeglase vabanemisega aine. Humiinhappe ja keemilise väetise kombinatsioon võib realiseerida 1 + 1> 2 integreeritud efekti, see tähendab, et mis tahes väetisel ei ole spetsiifilist mõju.

Kolmandaks on mitmed kõikehõlmavad meetmed põllumajandustootmise edendamiseks

Põllumajandustootmise tehnoloogia roll ei saa olla üks hindamine, peab olema kõikehõlmav, praegune mõju on märgatavalt paranenud, kuna seeme ei ole ainsad tootmise tingimused, mullatestide valem on ainult väetis, väetamine, vaid ainult peent sordid, aeglane väetise vabastamine, kõrge efektiivsus ja pestitsiidide vähene mürgisus, multifunktsionaalne põllumajandusmasin, kaitsev rohumaa, väetis ja veesäästmise niisutamine ja muu arenenud põllumajandustehnoloogia integratsioon, et moodustada põllumajandustootjad "kasutab", " sissetulek "ja" loll tehnoloogia "Ainult 1 + 1> 2 spetsiifilist mõju, ükskõik millist üksikut tehnoloogiat on võimalik saavutada, ei ole kunagi võimalik sellist integreeritud efekti saavutada.

Väetiste valiku puhul on multifunktsionaalsete humaanhappe väetiste praegune kasutus kõige odavam ja tõhusam variant.

Neljandaks, humiinhappe terviklik roll mitmesugustes funktsioonides

1 on humiinhape orgaanilise kolloidse materjali vesi, vee säilitamise funktsioon

Humiinhappe katioonivahetusvõime, tugev adsorptsioonipuhver ja kelaativad omadused võivad parandada mulla toitainete kasutamist, puhverhappe ja leelistega seotud ohtusid jne.

Humiinhape on orgaaniline makromolekulaarne kolloid, sellel on tugev veeimavus, vee säilitamise funktsioon, savi osakesed, vee imendumine on üldiselt 50-60%, samas kui homosmeetilise aine vee absorbeerumise määr on kuni 500-600%, nii Humiinhappeväetiste kasutamine on mulla niiskuse parandamisel kasulik.

2, humiinhape võib parandada mulla struktuuri

Orgaanilised mullad on orgaaniline-anorgaaniline kompleks, anorgaaniliste mineraalide kolloid, mis üldiselt mulla sisalduses kuni 95% pinnase alusväetisest on teatav mõju ja mida ei saa muuta kunstlike mõõtmistega, orgaaniliste kolloididega, milleks on huminaained, üldjuhul vaid umbes 5 % orgaanilisest anorgaanilisest kompleksist, kuid tal on mineraalide kolloidiga sama oluline roll ning ta võib võtta kunstlikke meetmeid orgaaniliste väetiste kasutamise kontrollimiseks, humaanhappe mullaparandusainete ja mulla täiustatud väetiste kasutuselevõtuks, mulla suurendamiseks. Sisu humaanhappe sisaldus pinnases, huumhappe kasutamine liimaine pinnase agregaadi struktuuri kujunemisel, mulla orgaanilise ja anorgaanilise ühendi taseme parandamine, pinnase suurte veekindlate agregaatide suurenemine, nii et mulla struktuur on paranenud Humiinhappeliste väetiste kasutamine võib tõhusalt parandada erinevate muldade füüsilist struktuuri, mistõttu on öeldud, et humiinhape on kvaliteetne mullaomaduste parandaja.

3, lehestik pihustades humaanhappe vedelväetisi, võib vähendada kõhukinnisuse juhtivust, vähendada vee higistamist ja kadu. Eksperimentaalset nisulainet, mis pihustades fulvohapet, näitas nisu lehtede tungimine võrreldes kontrolliga 33,7%. Fulvaic-hape pihustatav nisu vähendab mitte ainult lehtede kõhu juhtivust, vaid vähendab ka nisupulgade ja kõhu sulgemist, aga ka nisu toitainete saamiseks.

4, humiinhape võib stimuleerida taimede juurte kasvu, suurendab vee imendumise juurte võimekust.

Humiinhape sisaldab funktsionaalrühma mitmesugust keemilist aktiivsust ja bioloogilist aktiivsust, mille kasvu stimuleeriv roll ja põllukultuuride areng võivad muuta seemnete varase idanemise, varajase sündimise, varajase õitsemise, varajase vilja, aga ka juurte pikkuse, juurte ja juurte elujõulisus ning suurendab taimede juurte võime toitaineid ja niiskust imada.

5, humiinhape võib parandada taime enda füsioloogilist reguleerimise funktsiooni, parandada külvikoldeid.

Humiinhappeväetise kasutamine võib tugevdada ensüümide aktiivsust mullas ja taimeorganismis, reguleerida põllukultuuride füsioloogilist metabolismi ja suurendada põllukultuuride kohanemisvõimet ebasoodsates keskkonnatingimustes.

Kokkuvõttes võib humoonhape ja humüahtväetised parandada pinnase struktuuri, parandada pinnase füüsikalisi ja keemilisi omadusi, parandada pinnasevee säilimist, väetiste võimekust, stimuleerida põllukultuuride kasvu ja arengut, parandada veesisaldust, vähendada lehevee hajumist ja kadu, suurendada põllukultuuride võime halveneda keskkonda sattudes ja vee ja toitainete kasutamise parandamine.

Kuus jõudlust:

Orgaanilise väetise pikaajaline efektiivsus, anorgaanilise väetise kiire toime, bioloogilise väetise tõhusus, mineraalväetise mitmekesisus, kompleksväetise mitmekesisus ja väetamise mugavus.

Kümme funktsiooni:

Muldade, väetiste ja mulla niiskuse aktiveerimine, laudade tõstmine, kõrge vastupanu taasistutamisele, tugev vastupanu, et stimuleerida kiirendatud kasvu arengut, kvaliteedi vähendamist, arendatud juurte süsteemi, rohelist.

Neli peamist müügipunkti:

Suurim sisu, kõige tugevam tegevus, kõrgeim hind, parim teenus.

Mis on humiinhappe orgaaniline väetis?

Ligniidi, põlevkivi ja muude toormaterjalide kasutamine, kasutades erinevaid tootmismeetodeid, mille hulk humiinhapet on palju ja mis kasvatatakse hapniku, fosfori, kaaliumi ja mõnede mikroelementide poolt, mida nimetatakse humaanhappe orgaaniliseks väetiseks The

Mis vahe on huminahappe ja orgaanilise sõnniku vahel?

Täielikku küpsust saab põllumajandusettevõtte sõnnikut pinnale rakendada ning pika konversiooni vajadust ning lõppkokkuvõttes humaanhappe saaki imada ja humaanhapet orgaanilist väetist põllukultuurile, et saada vajalikke toitaineid, nii et see on rohkem kui põllumajanduslik sõnnik Kergemini imendub, kasutamine kõrge, kiire.

Kõrge aktiivsusega humiinhappe funktsioon

Kõrge aktiivsusega humiinhape, mikroorganismide orgaaniline kombinatsioon ja kõrgekvaliteetne humiinhape, toote aktiivsus on kõrge, mõju on ilmne. Peamine funktsioon:

Esmalt parandada pinnase struktuuri, soodustada agregaatide moodustumist, pinnasevee, väetise, gaasi, soojuse tingimuste, nii ventilatsiooni, kui ka vee, mitte maakoorte koordineerimist.

Teiseks suurendab mullaviljakust ja väetiste võimsust, säilitab väetiste võimsust, vähendab tõhusat toitainekaotust, pikendab väetist pikka aega, nii et mitmesugused kiirete keemiliste väetiste "torm, äge, lühike" muutub "aeglaseks, stabiilseks"

Kolmandaks, mullaparitsatsiooni parandamiseks vähendage toksiliste tegurite kõrvaltoimeid.

Neljandaks, mikroobide elutegevused, mis pakuvad mikroobide paljunemise ja tegevuste edendamiseks vajalikke toitaineid ja suurendavad mikroorganismide aktiivsust.

5, et parandada väetise efektiivsust, humaanhape ja lämmastik, lämmastikväetise saagikust saab suurendada umbes 10% võrra, fosfori kasutamine võib olla kahekordistunud.

6, võib olla varane idanemine ja parandada seemnete idanemise kiirust ja tekkimise määr, kusjuures teatud kontsentratsioon humiinhappe leotamine, võib tibetada 1-3 päeva varem, tekkimise määr tõusis 10% -25%.

Seitsmes juurdevoolu juurdevoolu parandamiseks ja juurtevabastuse võimekuse parandamiseks humaanhappega pehme juurte juurte juurest, kiire juurte juurest, juurte arvust, juurikaalu tõusust ja toitainete imendumise suutlikkuse juurest.

Kaheksa, võib parandada suguelundite arengut, varajast õitsemist, tolmlemise kiirendamist, teravilja kaalu suurenemist, puuvilja kaalu.

9, et parandada põllukultuuride vastupidavust, humaanhappe saagide kasutamine külmas ja põudlikkus, haiguste resistentsus märgatavalt suurenenud.

10, et stimuleerida põllukultuuride kasvu ja arengut, võib humiinhappe kasutamine võimendada erinevate ensüümide aktiivsust, parandada põllukultuuride võime imada vett ja toitaineid, suurendada taimede ainevahetust, kiirendada kasvu ja arengut, varase küpsust, parandada kvaliteeti.