Kodu > Uudised > Sisu

Mahepõllumajandusliku väetise eelised puuvillakultuuridele

Dec 25, 2018

Pärast II maailmasõda on maailma puuvillatootmise põhijooned järgmised:


Esiteks, pärast puuvillatootmise kiiret kasvu 1950. aastatel hakkas see 1960ndatest aastatest muutuma aeglaseks ronimistüübiks. Maailma puuvilla toodangu ja tarbimise aastakasv on põhimõtteliselt kooskõlas maailma rahvastiku kasvumääraga ja inimeste elatustaseme paranemisega.


Teiseks ei ole puuvillaistutamise kogupindala palju muutunud ning maailma puuvilla toodangu kasv sõltub peamiselt saagikuse suurenemisest pindalaühiku kohta. Puuvilla kõrge väärtuse tõttu pööravad puuvilla tootvad riigid rohkem tähelepanu puuvilla saagikuse suurendamisele pindalaühiku kohta. Hiinal on suurim puuvilla saagikus pindalaühiku kohta, millele järgneb USA, Usbekistan ja teised riigid.


Kolmandaks on Hiina alates 1980. aastatest saanud suurimaks puuvillatootjaks. Hiina, Ameerika Ühendriigid, India, Pakistan ja Usbekistan toodavad üle miljoni tonni puuvilla.


Neljandaks on Hiina toorpuuvilla tarbimise poolest maailmas esikohal.imagePuuvill on selline põllukultuur, mis vajab palju väetist. Puuvilla hilisemas kasvufaasis aeglustub juurestik järk-järgult ja võime imenduda toitaineid nõrgeneb. Praegusel ajal on keskmisest ja ülemisest puuvillakollast veel täites ning vajavad teatud toitaineid. Jahu väetise keskel on väga oluline väetis.


Puuvilja lehtede väetise kasutusviis:


1. Lämmastiku süstimine enneaegse vananemise vältimiseks


Kui puuvill oli lämmastiku puudus, olid lehed helerohelised, alumised lehed olid kollased ja närtsinud ning flokulatsiooni varane staadium oli langusnähtus, mis mõjutas puuvilla saaki ja kvaliteeti. Lämmastiku pihustamine lehtpinnale võib hoida lehed roheliseks, parandada tehase fotosünteesi efektiivsust ja ennetada enneaegset vananemist.


2. Kaaliumi pihustamine haiguste vältimiseks


image


Kaaliumi puudulikkus õitsemise ja õõtsumise etapis on kalduvus punaste lehtede ja varre lõhenemisele. Pärast puuvilla taimede algust muutuvad puuvillalehed punaseks või kollaseks, paksenevad ja kahanevad kergelt ja rabedalt ning lõpuks kukuvad, põhjustades puuvilla taime enneaegset vananemist. Kaaliumi pihustamine lehtpinnal võib leevendada või pärssida haiguste esinemist.


3. Fosfori pihustamine soodustab varajast küpsust


Fosfor võib soodustada orgaaniliste toitainete kasutamist puuvillas, edendada täielikke seemneid, suurendada boll kaalu ja varakult flokuleerimist. Puuvillastiku tipp on fosfori nõudluse tipp.


4. Booripihustuse rünnaku virsik


Boor võib puuvillakasvatusse siseneda teiste toitainete, edendada juurestiku kasvu ja arengut, õitsemist ja vilja. Kui puuvill on boorist lühike, on puuviljaharu positsioon kõrge, külgharu on väga suur, on luude puhul rõngas, lehtede lehtede atroofia, puuviljaharu on tihe, taim on lühike, pungade lehed on suured kuni 1 sentimeetri või kollase muutuse korral kukub maha, põhjustab pungal puudumise lillest vähem.


5. Kõrgekvaliteediliseks loomiseks pihustage tsinki


Tsinkväetise pihustamine soodustab klorofülli sünteesi, mis võib soodustada toitainete imendumist puuvillas, koordineerida toitainete toimimist ja suurendada fotosünteetilist toimet. Puuvilla tsinkväetise pihustamine puuvilla õitsemis- ja boll-etapis võib suurendada väliskülge, pikendada lehtede eluiga, suurendada rõivaste protsenti ja parandada kvaliteeti.


image

www.agronaturetech.com

E-post: info@agronaturetech.com