Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete roll

Sep 04, 2017

1, valgu seedimine ja imendumine läbi aminohappe moodustamise: valkude esimese toitainete elemendi kehas on selle roll toidu toidus nähtav, kuid seda ei saa otseselt kasutada inimkehas, ja seda kasutatakse aminohapete väikese molekulina saamise eesmärgil.

2, lämmastiku tasakaalu mõju: Kui päevane toitumine valgu ja sobiva koguse, lämmastiku sissevool väljaheite, uriini ja naha lämmastiku heitmed on võrdsed, mida nimetatakse lämmastiku kogu tasakaalu. Kas tegelikult on valk ja aminohapped pideva sünteesi ja lagunemise vahel. Normaalset igapäevast valguvoolu tuleks hoida teatavas vahemikus, suurendades või vähendades ootamatult toidutarbimist, võib organism veel reguleerida valkude ainevahetust, et säilitada lämmastiku tasakaalu. Hävitatakse liiga palju valku, mis ületab keha mehhanismi tasakaalustamiseks. Ärge sööge valku, keha valk on veel lagunemine, jätkuvalt negatiivne lämmastiku tasakaal, kui mitte õigeaegselt võtta meetmeid, et parandada, lõpuks viib antikeha surma.

3 suhkruks või rasvaks: ainevahetusega a-ketohappega toodetud aminohapete katabolism koos erinevate omadustega, suhkru või lipiidide metabolismi rada. a-ketohapet saab sünteesida uuteks aminohapeteks või muundada suhkruks või rasvaks või trikarboksüülhappeks, et oksüdeerida CO2 ja H2O ning eraldada energiat.

4, osaleb ensüümide, hormoonide, mõnede vitamiinide koostises: ensüümi keemiline olemus on valk (aminohapete molekulid), nagu amülaas, pepsiin, koliinesteraas, karboanhüdraas, transaminaas ja nii edasi. Lämmastikku sisaldava hormooni koostis on valk või selle derivaat, nagu kasvuhormoon, kilpnääret stimuleeriv hormoon, adrenaliin, insuliin, soolestiku hormooni edendamine jms. Mõned vitamiinid muundatakse aminohapete abil või koos valkudega. Ensüümid, hormoonid, vitamiinid füsioloogilise funktsiooni reguleerimisel, katalüütiline metabolism mängivad väga olulist rolli.

5, vajab keha asendamatute aminohapete: täiskasvanud aminohapete nõuded ligikaudu 20% proteiini vajadustest, - 37%.