Kodu > Uudised > Sisu

Aminohape Füüsikalised ja keemilised omadused

Sep 05, 2017

Aminohapped on aminorühma ja karboksüülrühma sisaldavate orgaaniliste ühendite klassi põhikomponendid. Laias tähenduses on orgaaniline ühend, mis sisaldab happelist karboksüülrühma sisaldavat leeliselist aminohapet, kuid üldine aminohape, valgu moodustava struktuuriühikuga.

Aminohapped on põhilised ained, mis moodustavad loomasöödaks vajaliku valgu. Leeliseliste aminohapete ja happeliste karboksüülrühmade hulka kuuluvad orgaanilised ühendid. Aminorühm on alfa-süsiniku alfa-amino. Valkude moodustavad aminohapped on enamasti alfa-aminohapped.

Aminohapped võivad metabolismi kaudu organismis mängida järgmisi rolle: saada happed, hormoonid, antikehad, kreatiin jne. Pööra süsivesikuid ja rasvu; See oksüdeerib süsinikdioksiidi ja vett ning uureat, toodab energiat.

Füüsikalised ja keemilised omadused

Aminohapped on värvitu, üle 200 ℃, sulamistemperatuur kui orgaaniliste ühendite keskmine palju kõrgem sulamistemperatuur. Alfa-aminohappel on neli erinevat hapet, magusat, mõru ja värsket hapet. Kõige rohkem kasutatavad lõhna- ja maitseained on mononaatriumglutamaat ja glütsiin. Aminorühm on üldiselt vees, happelises lahuses ja leeliselahuses lahustumatu, ei lahustu või lahustub orgaanilistes lahustites nagu etanool või eeter. Vahelahuses vees lahustuvuses olevad aminohapped on väga suured, näiteks minimaalne lahustuv türosiin, 25 ℃, türosiin lahustub ainult 0,045 g 100 g vett, kuid kuuma käterätiku türosiini lahustuvus on suurem. Lüsiin ja spermaat esinevad tihti vesinikkloriidhappe kujul, kuna need on vees väga hästi lahustuvad ja kergesti kergesti kergesti leostunud.

(1) erinevate tavaliste aminohapete värvus ja värvus on kergesti värvitud kristallid ja kristalne vorm erineb aminohapete struktuurist. Näiteks on l-monoglutamiinhape tetragon, ja D monoglutamiinhape on teemandikujuline helves.

(2) kõrge sulamistemperatuuriga aminohapete kristalliseerumine, sulamistemperatuur on üldiselt 200-200 ° C, paljud aminohapped sulamispunktis või selle lähedal sulatatakse amiiniks ja süsinikdioksiidiks.

(3) enamus lahustuvuse aminohapet lahustuvad vees. Erinevate aminohapete lahustuvus vees on erinev, näiteks lüsiin, arginiin ja proliini lahustuvus. Türosiini, tsüsteiini ja histidiini lahustuvus on väga väike. Igat liiki aminohapped on lahustuvad tugevates alustes ja tugevad happed. Kuid aminohapped on lahustumatud või veidi lahustuvad etanoolis.

(4) maitse aminohapped ja nende derivaadid omavad teatavat maitset, näiteks hapu, magus, mõru jne. Liigi maitse on seotud aminohapete tüübi ja kolmemõõtmelise struktuuriga. Üldiselt on d-tüüpi aminohapetel magus maitse ja selle magusa intensiivsus on suurem kui vastav L 1 aminohape.

(5) erinevate tavaliste aminohapete ultraviolettkiirguse imendumisomadused ei suuda märgatavat valgust imada. Kuid türosiin, trüptofaan ja fenüülalaniin omavad selget fotoabsorptsiooni ultraviolettpiirkonnas. Enamik valke sisaldab neid kolme aminohapet, eriti türosiini. Seetõttu saab valgu sisaldust kvantitatiivselt avastada lainepikkusega 280-millimeetrise lainepikkusega neeldumise abil.

Aminohapete oluline optiline omadus on valguse neeldumine. 20 liiki Pr-AA olid ultraviolettpiirkonnas nähtava valguse neeldumise (<220 nm)="" valguse="" imamiseks="" ultraviolettpiirkonnas="" (ultraviolettkiirguse="" lähedal)="" (220="" nm="" kuni="" 300="" nm)="" ainult="" kolm="" aa-valguse="" neeldumisvõimet,="" kolm="" aminohapete="" liigid="" on="" fenüülalaniin,="" türosiin="" ja="" trüptofaan,="" kuna="" nad="" r="" sisaldavad="" benseenitsükliga="" konjugeeritud="" kaksiksideme="" süsteeme="" sisaldavat=""> Stüreen-akrüül-AA-i maksimaalne valguse neeldumine 259 nm juures, juust AA temperatuuril 278 nm, värv AA-ga 279 nm juures sisaldavad valke tavaliselt kolme tüüpi AA jääke, nii et selle maksimaalne imendumine valguse lainepikkusel 280 nm, seega võib kasutada spektrofotomeetrilist meetodit valgu sisalduse määramiseks mugav. Valgusisalduse spektrofotomeetrilise määramise aluseks on lambert-õlle seadus. Valgu lahuse neeldumine 280 nm juures on proportsionaalne selle kontsentratsiooniga.