Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete valmistamine

Oct 09, 2017

Aminohape on ühend, milles karboksüülhappe karbonüülrühma vesinikuaatom on asendatud aminorühmaga ja aminohappe molekul sisaldab nii aminorühma kui ka karboksüülrühma. Sarnaselt hüdroksühappega võib aminohapped jagada α-β-, γ -... w-aminohapeteks vastavalt süsinikuahela aminorühmade erinevatele positsioonidele, kuid aminohapped, mis saadakse hüdrolüüsil valgud on mõlemad a-aminohapped. On ainult kakskümmend liiki, need on põhilised üksused, mis moodustavad valgu.

Aminohapped on põhilised ained, mis moodustavad loomasöödaks vajaliku valgu. Kas orgaaniline ühend sisaldab aluselist aminorühma ja happelist karboksüülrühma. Aminorühm on α-süsinikuga seotud a-aminohape. Enamik valku moodustavatest aminohapetest on a-aminohapped.

Aminohapped inimese aine kaudu ainevahetuse kaudu võivad avaldada järgmisi tagajärgi: ① sünteetiline kude valk; ② happeks, hormoonideks, antikehadeks, kreatiiniks ja muudeks ammoniaagiks; ③ süsivesikuteks ja rasvadeks; ④ süsinikdioksiidi ning vee ja karbamiidi oksüdeerimine, energia tekitamine

Aminohapped värvitu keha jaoks, sulamistemperatuur on üle 200 ℃, mis on kõrgem orgaaniliste ühendite keskmisest sulamistemperatuurist. α-aminohape hape, magus, mõru, värske 4 erineva maitsega. Glutamiinhappe mononaatriumsool ja glütsiin on suurim maitseainete maitsestamise kogus. Aminorühm on tavaliselt vees, happelises lahuses ja leeliselises lahuses lahustuv, etanoolis või eetris ja teistes orgaanilistes lahustites lahustumatu või kergesti lahustuv. Aminohapete lahustuvus vees on väga erinev. Näiteks on türosiini lahustuvus kõige väiksem. 25 ° C juures lahustub türosiin ainult 0,045 g 100 g vees, kuid türosiini lahustuvus kuuma veega rätikul on suur. Lüsiin ja arginiin esinevad tihti hüdrokloriidi kujul, kuna need on kergesti lahustuvad vees, kuna on leebemad ja kristallid on raskesti toota.

(1) värvus ja värv Erinevad tavalised aminohapped muutuvad kergesti värvituteks kristallideks, mis erinevad aminohapete struktuurist. Nagu nelja kolonnis oleva silindrikujulise kristalli L-glutamiinhape, oli D-glutamiinhape rombikujuline kristall.

(2) sulamistemperatuuri sulamistemperatuuri aminohapete kristallimine on kõrge, üldiselt 200-300 ° C, paljud aminohapped sulamispunktis või selle lähedal lagunevad amiiniks ja süsinikdioksiidiks.

(3) lahustuvus Enamik aminohappeid võib lahustada vees. Erinevate aminohapete lahustuvus vees on erinev, näiteks lüsiin, arginiin, proliini lahustuvus suurem, türosiin, tsüsteiin, histidiini lahustuvus on väga väike. Erinevaid aminohappeid saab lahustada tugevates leelistes ja tugevates hapetes. Kuid aminohapped on lahustumatud või veidi lahustuvad etanoolis.

(4) aminohapete ja nende derivaatide maitsele on teatav maitse, nagu hape, magus, mõru ja nii edasi. Liigi maitse ja aminohapete liik, kolmemõõtmeline struktuur. Kolmemõõtmelisest struktuurist on üldiselt D-tüüpi aminohapped magusad, magusus on suurem kui vastav L-tüüpi aminohape.

(5) Mitmesuguste tavaliste aminohapete ultraviolettkiirguse neeldumisnähud nähtavale valgusele ei mõjuta absorptsioonivõimet. Kuid türosiini, trüptofaani ja fenüülalaniini ultraviolettpiirkonnas on selge valguse neeldumise nähtus. Ja enamik valku sisaldab neid kolme aminohapet, eriti türosiini. Seetõttu saab valgusisaldust kvantitatiivselt tuvastada, kasutades UV-neeldumisomadust lainepikkusel 280 hm.

Aminohapete valmistamine

süntees

Enamik valku moodustavaid aminohappeid sünteesitakse biokeemiliselt Embden-Meyerhofi raja abil sidrunhappe vaheühendiga. Erandiks on aromaatne aminohape, histidiin, endine biosüntees pentoosfosfaatpentoosi vaheproduktiga erütro-4-fosfaadiga, mis sünteesitakse ATP-ga fosforhappe riboosi pürofosfaadiga. Mikroobid ja taimed võivad sünteesida kõiki kehas asuvaid aminohappeid, loomad, kellel on osa aminohapetest, sünteesida in vivo (asendamatud aminohapped). Olulised aminohapped metaboliseeritakse üldiselt süsivesikutega ja enam kui 14 ensüümi on vaja biosünteesiks, mitteinimeste aminohapete sünteesiks mitmeastmelise reaktsiooniga (6 või enam etappi) ja asendamatute aminohapete sünteesiks on vaja rohkem kui 60 liiki kaasatud ensüümidest. Biosünteesi aminohapped, lisaks valgu sünteesile toorainetena, aga ka alkaloidide, ligniini ja muude sünteetiliste ainete jaoks. Teiselt poolt, aminohape lagunevad elusorganismis, kuna keto hape moodustub amino-nihkega või oksüdatsiooniga või lagundatakse dekarboksüülimisega amiiniks