Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete füsioloogiline aktiivsus ja imendumine

Oct 11, 2017

Humiinhape (Humiinhape, lühendatud HA) on taime- ja loomsed jäägid, aminohape jääb peamiselt mikroobide lagunemise ja transformeerimise teel, samuti seeria kompleksse geokeemilise reaktsiooni protsessi ja kogunenud orgaanilise aine klassi. See koosneb aromaatsetest ja mitmesugustest polümeeride orgaaniliste hapete funktsionaalrühmadega, millel on hea füsioloogiline aktiivsus ja imendumine, aminohapete kompleksatsioon, vahetus ja muud funktsioonid. Humiinhape on süsiniku, vesiniku, hapniku, lämmastiku, väävli peamiseks elemendiks polüvalentsete fenoolitüüpi aromaatsete ühendite ja lämmastikühendite polükondensaat.

Laialdaselt jaotatud madala kvaliteediklassi söe, aminohapete, vee setete, loomade väljaheidete, orgaaniliste väetiste, loomsete ja taimsete jääkide ja nii edasi. Näeme tihti, et muld on must, seepärast, et madala kvaliteediga kivisüsi (hapnikuvaba kivisüsi, ligniit, turb) humiinhappe sisaldus on kõige kõrgemal (30-80%) humiinhappes (mis ei sisalda vähem humiinhapet kollaseks) millele järgneb orgaaniline komposti (umbes 5-20%). Süsi oksüdeeritakse kunstlikult (töödeldakse õhuga, aminohapete osoon või lämmastikhape), moodustades regenereeritud humaanhappe

Lahusti lahustuvuse ja värvi klassifikatsiooni järgi võib aminohape jagada kolmeks komponendiks: ① lahustatud atsetoonis või etanoolis, mida nimetatakse pruuniks; ② lahustumatu atsetooni osis nimega must fulvohape; ③ lahustub vees või õhuke Happeosa nimetatakse fulvohappeks

Põllumajanduses saab kasutada toitainete mulla lisandeid, juurdumist ja zhuanggani väetiste lisandeid, mullaomaduste parandaja, taimekasvuregulaatorit, lehtede väetiseühendit, aminohapete külmaagensit, põuaainet, kompleksväetise sünergisti ja lämmastikku, fosforit, kaaliumi ja muid elemente kombineerituna koos humaanhappe väetisega, väetiste tõhusus, mulla parandamine, viljakasvu stimuleerimine, põllumajandustoodete kvaliteedi parandamine ja muud funktsioonid. Humiinhape ja nõrgvesi, atrasiin ja muud aminohapetega segatud pestitsiidid võivad parandada efektiivsust, jääkoksilisuse pärssimist; naatriumhüamoat on õunapuu mädanemise ravimisel efektiivne.

Taimekasvu rollil on aminohapetel kolm: 1) orgaanilise lämmastiku toitainete lisamise allikas; 2) metalliioonide kelaatitav aine. (Kaltsium, magneesium, raud, mangaan, tsink, aminohape, vask, molübdeen, boor, seleen jne) on kergesti taimele kantud keeruliste (kelaativa) metalliioonide ning oluliste elementide ja mikroelementide ( kaltsium; parandada erinevate toitainete kasutamist; 3) ensüümipreparaate. Aminohapped on taimede erinevate ensüümide sünteesi kiirendid ja katalüsaatorid, Aminohape, mis mängivad olulist rolli taimede ainevahetuses. Kuid aminohapped pinnases kergesti sammitavad bakterid, lagunemine, seda ei tohiks kasutada alusväetisena pinnases, vaid see on valmistatud lehestikust väetist, pihustatakse lehtede nii, et taimed leiavad otseselt aminohapete ja teiste elemendid.