Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete toitumine

Sep 25, 2017

Aminohappe toime

1, valkude seedimine ja imendumine kehas toimub aminohapete abil: kuna valkude esimest toitainefunktsiooni kehas ja selle rollis toidu toidus on ilmne, ei saa seda otseselt kasutada inimese kehas, vaid läbi väikeste molekulide aminohapete pärast kasutamist.

2. Lämmastiku tasakaal: kui igapäevases dieedis on valgu kvaliteet ja kogus asjakohane, on kasutatud lämmastikukogus sõnnikust, uriinist ja nahast välja viidud lämmastiku kogusest, mida nimetatakse kogu lämmastiku tasakaalu. See on tegelikult tasakaal valkude ja aminohapete vahel, mida sünteesitakse ja laguneb pidevalt. Valku tuleks hoida teatud vahemikus ja keha võib reguleerida valkude ainevahetust, et säilitada lämmastiku tasakaalu. Tasakaalu mehhanismi saab hävitada üleliigse valgu ülekandmisega ja organismi võimet reguleerida. Valku ei sööd üldse ja valk organismis on endiselt lagunenud ja negatiivne lämmastiku tasakaal on pidevalt kohal. Kui te õigeaegselt parandusmeetmeid ei võta, viibite lõpuks antikeha surma.

3. Teisendage suhkru või rasva hulka: aminohapete katabolism tekitab a-ketoatsiidi, mis metaboliseeritakse erinevate omadustega suhkru või rasva metaboolsete rajatiste abil. A-ketoatset saab kasutada uute aminohapete sünteesiks või suhkruks või rasva saamiseks või trikarboksütsükliliseks oksüdatsiooniks, et laguneks CO2 ja H20 ning eraldada energiat.

4 osalevad ensüümis, hormoonis, mõnedes vitamiinides: ensüümi keemiline olemus on valk (aminohapete molekulid), nagu amülaas, pepsiin, koliinesteraas, karboanhüdraas, transaminaas jne. Lämmastikku sisaldavate hormoonide komponendid on valgud või nende derivaadid, nagu kasvuhormoon, türeotroopne hormoon, epinefriin, insuliin ja enterotroopsed hormoonid. Mõned vitamiinid on valmistatud aminohapetest või ühendatud valkudega. Ensüümid, hormoonid ja vitamiinid mängivad olulist rolli füsioloogiliste funktsioonide ja katalüütilise ainevahetuse reguleerimisel.

5. Nõuded inimkeha asendamatutele aminohapetele: vajalik kogus asendamatutest aminohapetest täiskasvanutele on ligikaudu 20 protsenti proteiini nõudest, 37 protsenti.

Aminohapped

1. Pikem elu

Kui kehas puudub eakatel valkude lagunemine, sünteesi aeglustub. Üldiselt vajavad eakatel inimestel rohkem valke kui noortel täiskasvanutel ning nõudlus metioniini ja lüsiini järele on suurem kui noortel täiskasvanutel. Üle 60-aastased inimesed peaksid tarbima umbes 70 grammi valku päevas ja nõudma, et valk sisaldaks vajalikke aminohappeid terviklikul ja asjakohasel viisil, selline kõrge kvaliteediga valk ja pikendaks elu.

2. Aminohappeid kasutatakse peamiselt ühendi aminohappe infusiooni valmistamiseks, samuti terapeutiliste ravimite ja sünteetiliste peptiidide ravimite valmistamiseks. Praegu kasutatakse ravimina üle saja aminohapet, sealhulgas 20 valku moodustavat aminohapet ja enam kui 100 aminohapet, mis moodustavad mittevalku.

Kombineeritud preparaatide mitmesuguste aminohapete koostisega kaasaegse veeni infusiooni toitumine ja toitumine "elemendid" omavad teraapias väga olulist staatust, toitumine, kriitiliselt haige patsiendi päästmisega patsientide elu säilitamine, positiivne roll, mis muutub olulisteks meditsiinilisteks sortideks kaasaegne meditsiin.

Glutamiinhape, arginiin ja asparagiinhape, tsüstiin, L-dopa toimivad teatud haiguste nagu aminohapped, mida kasutatakse peamiselt maksahaiguse, seedetrakti haiguste, aju, südame-veresoonkonna haiguste, hingamisteede haiguste ja lihaste energia parandamiseks , laste toitumine ja detoksikatsioon jne. Lisaks sellele on aminohapete derivaadid näidanud lubadust vähktõve ravimisel.

Toidu toitumine

Inimese esmatarbekaupade antikeha, et säilitada normaalne füsioloogiline, biokeemiline, immuunfunktsioon ja elutegevused nagu kasv, ainevahetus organismi pärast seedimist, imendumist, ainevahetust, antikehade kasvu ja arengu soodustamist, vaimse tervise, anti-rünnakute ennetamise, integreeritud protsessi pikendamise tähtajaks nimetatakse toitumist. Toiduainete aktiivset koostisosa nimetatakse toitaineks.

Inimorganismiks on kõige elementaarsem proteiinide, lipiidide, süsivesikute, anorgaanilise soola (nimelt mineraalid, sealhulgas peamised elemendid ja mikroelemendid, vitamiinid, vesi ja toiduvärvid) toitaineid vajav inimkeha. Neil on oma unikaalne toitumisfunktsioonid organismis, kuid nad on ainevahetuse protsessis tihedalt seotud ning elus tegevusi osaleda, edendada ja reguleerida. Keha ühendab toitu välismaailmaga, säilitab sisemise keskkonna suhteline konstant ja täidab ühtsust ja sise- ja väliskeskkonna tasakaal.