Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete lagunemine ja transformatsioon

Jul 03, 2017

Aminohape Humiinhape (Humic Acid, lühendatud HA) on loomade ja taimede jäägid, peamiselt taimede jäägid mikroorganismide lagunemise ja muundamise teel, aminohape, samuti kompleksne geokeemiline reaktsiooniprotsess ja kogunenud orgaanilise aine klass . See koosneb aromaatsetest ja mitmesugustest polümeeriliste orgaaniliste hapete funktsionaalrühmadega, millel on hea füsioloogiline aktiivsus ja imendumine, kompleksimüük, vahetus ja muud funktsioonid. Humiinhape on süsiniku, vesiniku, hapniku, aminohappe lämmastiku, väävli peamiseks elemendiks polüvalentsete fenooli tüüpi aromaatsete ühendite ja lämmastikühendite polükondensaat.

Laialdaselt levitatud madala söe, pinnase, vee setete, loomade väljaheidete, orgaaniliste väetiste, loomsete ja taimsete jääkide ja nii edasi. Me näeme tihti, et muld on must, aminohape, kuna madala kvaliteediklassi söel (hapnikku sisaldav kivisüsi, ligniit, turb) humiinhape (mis ei sisalda humaanhapet sisaldavat mulda) on kõrgeima (30-80% ), millele järgneb orgaaniline komposti (umbes 5-20%). Aminohapete kivisüsi oksüdeeritakse kunstlikult (töödeldakse õhuga, osooniga või lämmastikhappega), moodustades regenereeritud humaanhappe

Lahusti lahustuvuse ja värvi klassifikatsiooni järgi võib aminohape jagada kolmeks komponendiks: ① lahustatud atsetoonis või etanoolis, mida nimetatakse pruuniks; ② lahustumatu atsetooni osis nimega must fulvohape; ③ lahustub vees või õhuke Happeosa nimetatakse fulvohappeks

Põllumajanduses saab kasutada toitainete mulla lisandeid, juurdumist ja zhuanggani väetiste lisandeid, mullaomaduste parandaja, taimekasvuregulaatorit, lehtede väetiseühendit, aminohapete külmaagensit, põuaainet, kompleksväetise sünergisti ja lämmastikku, fosforit, kaaliumi ja muid elemente kombineerituna koos humaanhappe väetisega, väetiste tõhusus, mulla paranemine, viljakasvu stimuleerimine, põllumajandustoodete kvaliteedi parandamine ja muud funktsioonid. Magneesiumhüamoat, humiinhape ja tsink, huminahappe karbamiidi rauus mullal magneesiumipuuduse täiendusena, maisipuudus, rauas viljapuud on hea toimega; humaanhape ja herbitsiidne eeter, aminohapete atrasiin ja muud pestitsiidide segud võivad parandada efektiivsust, jääkoksilisuse pärssimist; naatriumhüamoat on õunapuu mädanemise ravimisel efektiivne.

Laia spektriga taimekasvuregulaatorid, eriti taimekasvu soodustavad aminohapped, suudavad korralikult kontrollida põllukultuuride lehestiku avamist, vähendada transpiraati, põud mängib olulist rolli, võib parandada võime seista, suurendada tootmist ja parandada pehme nisu, maisi, maguskartul, hirss, riis, puuvill, maapähklid, raps, tubakas, siidiusside moorus, aminohapete puuviljad, köögiviljad jne; võib segada mõne muu leeliselise pestitsiidiga ja sageli sünergistliku toimega.

Taimekasvu rollil on aminohapetel kolm: 1) orgaanilise lämmastiku toitainete lisamise allikas; 2) metalliioonide kelaatitav aine. Taimedesse kantakse kaltsiumi, magneesiumi, rauda, ​​mangaani, tsinki, vaske, molübdeeni, boori, seleeni jne) ning mikroelemente ja mikroelemente (kaltsium, magneesium, raud, mangaan, tsink, vask, molübdeen, boor, seleen jne); parandada erinevate toitainete kasutamist; 3) ensüümpreparaadid. Aminohapped on taimede erinevate ensüümide sünteesi kiirendid ja katalüsaatorid, millel on oluline roll taimede ainevahetuses. Kuid aminohappeid pinnases kergesti assimileerivad bakterid, aminohapete lagunemine, seda ei tohiks kasutada alusväetisena pinnases, vaid see on valmistatud lehtedest väetistest, pihustatakse lehtedel nii, et taimed kasvavad otse läbi aminohapete lehtede imendumise ja muud elemendid.

Viitab kaaliumiallikale, kasutades kaalium-sulfaati või kaaliumkloriidi kloriidühendist, mis on valmistatud liitväetistest, ja kloriidioonide sisaldus ei tohi ületada 3%, vastasel juhul on tegemist klorosüsivesinikväetisega.

Viitab kaaliumi elemendile kaaliumkloriidi kujul võib jagada monokloori ja diklofeeni toodetena, kloor viitab kaaliumi elemendile on kaaliumkloriidi vorm, aminohape on karbamiidi lämmastikku sisaldav element ja kahekordse klooriga mitteseotud kloriidioonid kaaliumkloriidi kujul olev kaaliumühend, lämmastikühend ammoniaakloriidi kujul.