Kodu > Uudised > Sisu

Aminohapete lagunemine ja transformatsioon

Jul 12, 2017

Humiinhape (Humiinhape, lühendatud HA) on loomade ja taimede jäägid, aminohape peamiselt taimede jäägid mikroorganismide lagunemise ja muundamise teel, aminohape, samuti kompleks geokeemilise reaktsiooni protsessi seeria ja akumuleeritud orgaanilise aine klass . Aminohape See koosneb aromaatsetest ja mitmesugustest polümeeriliste orgaaniliste hapete funktsionaalrühmadega, millel on hea füsioloogiline aktiivsus ja absorptsioon, kompleksimüük, vahetus ja muud funktsioonid. Humiinhape on süsiniku, vesiniku, hapniku, lämmastiku, väävli peamine koostisosa, aminohape on polüvalentsete fenooli tüüpi aromaatsete ühendite ja lämmastikühendite polükondensaat.

Laialdaselt levitatud väikese kivisöe, pinnase, aminohappevee setete, loomade väljaheidete, orgaaniliste väetiste, looma- ja taimejääkide ja nii edasi. Me näeme tihti, et muld on must, aminohape, kuna madala kvaliteediklassi söel (hapnikku sisaldav kivisüsi, ligniit, turb) humiinhape (mis ei sisalda humaanhapet sisaldavat mulda) on kõrgeima (30-80% ), millele järgneb orgaaniline komposti (umbes 5-20%). Aminohapete kivisüsi oksüdeeritakse kunstlikult (töödeldakse õhuga, aminohapete osooniga või lämmastikhappega), moodustades regenereeritud humainhappe

Lahusti lahustuvuse ja värvi klassifikatsiooni järgi võib aminohape jagada kolmeks komponendiks: ① lahustatud atsetoonis või etanoolis, mida nimetatakse pruuniks; ② lahustumatu atsetooni osis nimega must fulvohape; ③ lahustub vees või õhuke Happeosa nimetatakse fulvohappeks

Põllumajanduses saab kasutada toitainete mulla lisandeid, juurdumist ja zhuanggani väetiste lisandeid, mullaomadust, taime kasvuregulaatorit, leelisväetiste ühendit, aminohapete külmaagensit, põuaainet, kompleksväetise sünergisti ja lämmastikku, fosforit, kaaliumi ja muid elemente kombineerituna koos humaanhappe väetisega, aminohape väetise tõhususe, paranenud mulla, stimuleerida põllukultuuri kasvu, aminohape parandada põllumajandustoodete kvaliteeti ja muid funktsioone. Magneesiumhüamoat, humiinhape ja tsink, huminahappe karbamiidi rauus mullal magneesiumipuuduse täiendusena, maisipuudus, rauas viljapuud on hea toimega; humiinhape ja herbitsiidne eeter, atrasiin ja muu pestitsiidide segu, võib parandada aminohappe efektiivsust jääkotoksilisuse pärssimist; naatriumhüamoat on õunapuu mädanemise ravimisel efektiivne.

Taimekasvu rollil on aminohapetel kolm: 1) orgaanilise lämmastiku toitainete lisamise allikas; 2) metalliioonide kelaatitav aine. Taimesse on kaasatud kaltsium, magneesium, raud, mangaan, tsink, aminohape, vask, molübdeen, boor, seleen jne) ning mikroelemente ja mikroelemente (kaltsium, magneesium, raud, mangaan, tsink, vask, molübdeen, boor, seleen jne); parandada erinevate toitainete kasutamist; 3) ensüümpreparaadid. Aminohapped on taimede erinevate ensüümide sünteesi kiirendid ja katalüsaatorid, millel on oluline roll taimede ainevahetuses. Kuid aminohappeid pinnases kergesti assimileerivad bakterid, aminohapete lagunemine, seda ei tohiks kasutada alusväetisena pinnases, vaid see on valmistatud lehtedest väetisest, aminohapete pihustamisel lehtedel nii, et taimed lehed otseselt lehed imenduvad aminohapped ja muud elemendid.