Kodu > Uudised > Sisu

Vetikate väetise eelised

May 29, 2019

12. sajandil kasutati merevetikate väetist laialdaselt rannikuriikides ja Euroopa piirkondades, eriti Prantsusmaal, Inglismaal, Šotimaal ja Norras. 20. sajandiks hinnati ja arendati arenenud riikides Euroopas ja Ameerikas looduslike väetiste kujul merevetikate väetist.


image


Vetikate ekstraktid sisaldavad peamisi ja mikroelemente, aminohappeid, vitamiine, tsütokiniine, auksiini ja abssiitshappeid, näiteks taime kasvu soodustavaid aineid. Paljud uuringud on näidanud, et nende vetikate ekstraktid võivad soodustada põllukultuuride kasvu, suurendada saagikust, vähendada kahjureid ja haigusi ning suurendada külma ja põudade vastupidavust.


Praegu on kõige sagedamini kasutatav meetod lehe pritsimine, kuid on olemas ka seemnete leotamine, pinnase pealekandmine ja nii edasi. Paljudes riikides on kartulid, mais, nisu, oder, maapähklid, suhkrupeet, kurk, tomatid, viinamarjad ja spinat ning mitmed põllukultuurid, puu- ja köögiviljad on teinud katse vedelate merevetikate väetiste rakendamiseks, kõik näitavad väga head mõju , viljapõletatud vedelate merevetikate sõnniku küpsus ning saagikuse ja kvaliteedi paranemine, värsked puuviljad ning taimehaiguste ja putukakahjurite vastane resistentsus jne on ilmselgelt positiivsed, võivad anda saagikuse 10-20%.


Lisateave: Aqualantis (merevetikate ekstrakt, pulber / vedelik)

-Ascophyllum Nodosum merevetikad

-100% vees lahustuvus

-Alginaat, mannitool

-Kulu suurenes 10-20%


E-post: info@agronaturetech.com